KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12861528
*
nr 1286 1528
Philippe Marie Picard
(1915-1997), Frankrike
Oljemålning, Fruktstilleben. Signerad. Olja på duk, 32x23 cm
Philippe Marie Picard, fransk bildkonstnär född 1915, död 1997.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 november 2019
kl 20:53:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/11 09:36:12
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Philippe Marie Picard
Philippe Marie Picard, fransk bildkonstnär född 1915, död 1997.
Läs mer om Philippe Marie Picard
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt fruktstilleben olja olja på duk oljemålning oljemålningar philippe marie picard stilleben
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:43
-
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:11
-
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:54
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:53
-
9335 Oljemålning
Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:48
*
Philippe Marie Picard
Philippe Marie Picard, fransk bildkonstnär född 1915, död 1997.
Läs mer om Philippe Marie Picard
nr 1286 1528
Philippe Marie Picard
(1915-1997), Frankrike
Oljemålning, Fruktstilleben. Signerad. Olja på duk, 32x23 cm
Philippe Marie Picard, fransk bildkonstnär född 1915, död 1997.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 november 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/11 09:36:12 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Philippe Marie Picard
Philippe Marie Picard, fransk bildkonstnär född 1915, död 1997.Läs mer om Philippe Marie Picard
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt fruktstilleben olja olja på duk oljemålning oljemålningar philippe marie picard stilleben
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:43 -
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:11 -
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:54 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:53 -
9335 Oljemålning
Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:48



